عناصر ژئودزی
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

تکنولوژی نقشه برداری

عناصر ژئودزی : افقی ماخذ

در ابتدایی ترین سطح خود از تعریف ، اطلاع افقی است مجموعه ای از نقاط خاص بر روی زمین شده اند که با توجه به آنها محل دقیق شمالی یا southerly (عرض جغرافیایی) و از طرف شرق یا غربی مکان (طول جغرافیایی) (سازمان نقشه سروی ، 1986) شناسایی شده .

برای ایجاد اطلاع افقی ، یا شبکه ای از موقعیت های افقی ، نقشه برداران مشخص شده هر یک از موقعیت های آنها تا به حال شناسایی شده ، معمولا با برنج ، برنز ، آلومینیوم یا روی دیسک و یا بنا. این شاخص قرار گرفتند به طوری که نقشه بردارها می تواند یک موقعیت مشخص شده از دیگر را ببینید. برای به حداکثر رساندن خط از چشم انداز های بین بناهای تاریخی ، آنها معمولا در کوه یا در ارتفاعات بالا بود مجموعه. هنگامی که آثار تاریخی در زمین های صاف کشیده شد ، برج ها به فراتر از آنها برای کمک به نقشه برداران در محل آنها ساخته شد.

به "اتصال" آثار افقی را به یک شبکه یکپارچه و یا شیی ، نقشه برداران استفاده کرده اند روش های گوناگونی ، از جمله سه گوش. همانطور که تکنولوژی بهبود یافته است ، اکنون نقشه برداران تکیه تقریبا به طور انحصاری در سیستم موقعیت یابی جهانی (جیپیاس) برای شناسایی مکان های روی زمین و ترکیب آنها را در datums موجود است.

در سال 1927 در سواحل آمریکا و جغرافیای بررسی ، سلف از سازمان نقشه سازمان ، "متصل" همه از آثار موجود افقی با یکدیگر و ایجاد آمریکای شمالی اطلاع از 1،927 (ناد 27). این شیی گسترده در طول 60 سال آینده به عنوان مرجع اولیه برای موقعیت افقی مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1983 ناد 27 به حذف اشتباهات و تصحیح اعوجاج نظر گرفته شد. اطلاع جدید ، به نام ناد 83 ، اغلب مورد استفاده قرار افقی موقعیت امروز شیی در ایالات متحده است.

یک نرم افزار از اطلاع افقی است نظارت بر حرکت پوسته زمین است. این نوع نظارت است که اغلب در مکان هایی مانند گسل سان آندریاس در کالیفرنیا که در آن بسیاری از زمین لرزه رخ می دهد استفاده می شود. توسعه از جنوب به شمال کالیفرنیا به سان برناردینو ، سان آندریاس گسل است که در آن دو صفحه از پوسته زمین را تامین کند. گسل در حدود 800 مایل طول دارد و گسترش 10 مایل زیر سطح زمین است. با نگاه به جنبش از بناهای تاریخی در اطلاع افقی ، geodesists میتواند تعیین کند که چه مقدار از سطح زمین است پس از زلزله (شولتز و والاس ، 199 نقل مکان کرد